TAGASISAADUD LIIKUMISRÕÕM

Head sõbrad

Tahtsime Teiega jagada ühte lugu ja ühte tunnet.

Taksitüdruk Ruubi vaevles ägedate seljaprobleemide käes. Kuna konservatiivne ravi ei andnud tulemusi, tegime Ruubile septembri lõpus operatsiooni. Operatsiooni käigus eemaldasime seljast lülikanalist lagunenud diskimaterjali ja tõdesime, et seljaaju on väga halvas seisus.

Sellist probleemi esineb taksidel sageli ja tulemused paranemise osas on väga erinevad. Taksidel on ülemäära pikk lülisammas ja ebaproportsionaalselt lühikesed jalad. Kuna aga taksid on väga altid igale poole hüppama, jooksma ja pugema, saab ka nende õrn selg mitmekordset vatti võrreldes tavapärase kehakujuga koertega. Diskid hakkavad ajapikku lagunema, kuni purunevad ja diski materjal surub tugevasti seljaajule. Sellise haiguse raskusastmed on erinevad, halvematel juhtudel lõppevad täieliku tagakeha halvatusega.

Ruubi taastumine operatsioonist on olnud omajagu keeruline ja aeganõudev. Kuid tänu Anneli, Ruubi parima sõbra optimismile ja püüdlustele on toimunud suured edasiminekud. Igatahes ei ole allaandmisest juttugi!

Täna on Ruubi vaba igasugugstest valudest ning täis suurt elu- ja liikumisrõõmu. Tahtsime jagada seda kogemust kui Eestis veel vähelevinud lahendust liikumispuuetega koerte abistamisel. Anneli tellis internetist Ruubile ratastooli. Tavaliselt on inimesed koerte-ratastoolide osas üsna umbusklikud. Ruubi näitel võib aga kindlasti julgustada sellist vahendit kasutama. Koera enda olemisest ei ilmne mitte mingit segadust, arusaamatust, ebamugavust ega muud rahulolematust. Ammugi mitte piinlikkust. Ta lihtsalt läheb sinna kuhu tema taksimõtted teda viivad ja ta läheb sinna hämmastava kergusega. Ruubi õppis väga ruttu ratastooliga igas suunas manööverdama. Me loodame endiselt, et suurem osa liikumisvõimest aja jooksul taastub, kuid senikaua ei jää elurõõmud nautimata, ega jää ka juhul kui liikumisvõime ei taastu.