Meist
Sinu Lemmik on parimates kätes.
Sinu Lemmik on parimates kätes.
Kes on Timmu? Timmu on üks nunnu ja karvane nööbinina saksa lambakoer, kes on meile inspiratsiooniks.
Kliinik asub samal aadressil, aga teises korpuses kohe Mustamäe tee ääres. Meie päevane osakond tegeleb kõigi loomaarsti tavateenustega (vaktsineerimine, kiipimine, steriliseerimine, kastreerimine, küünte lõikus jne). Loomaarstide vastuvõtuajad E-R 9-19. Parkimine (tähistatud) otse kliiniku ukse ees. See teeb väga mugavaks nii loomade kui toidukottide autosse tõstmise. Kasuta kindlasti parkimiskella!
Timmu loomakliinik on Loomade Kiirabikliiniku päevatöö osakond. Timmu Loomakliinik avati 14.11.2016. Kliiniku rajamise põhjus oli lihtne:
Loomade Kiirabikliiniku ruumipuuduse ja piiratud tööjõu tõttu olime vahepeal sunnitud keskenduma ainult kiirabi tööle. Saime palju tagasisidet, et meie patsiendid ja nende perekonnad olid seetõttu üsna õnnetud ja nüüd oleme loonud taas parima võimaliku lahenduse. Täiesti eraldi päevaosakond, mille nimeks valisime Timmu loomakliinik. Ootame teid uutes, vastrenoveeritud ruumides, kus on meeldiv atmosfäär, toredad inimesed ning ennekõike suurepärased spetsialistid. Meie inimesi saab iseloomustada selliselt – me kõik armastame väga loomi ja läbi oma oskuste ning pühendumise suudame neid väga palju aidata
Meie poole võib pöörduda nii sügeluse kui lonkega, oksenduse või kõhulahtisusega.
Tulla võib ka täiesti terve loomaga vaktsineerima või mikrokiipi paigaldama.
Loomakliiniku suurim varandus on meie meeskond! Tegusate ja oma ala armastavate inimeste leidmine ning motiveerimine on ühtlasi kõige keerulisem ülesanne. Püüame ennast pidevalt erinevatel koolitustel täiendada. Loomaarsti amet ei saa kunagi päris selgeks. Ütleme sellepeale naljatades sedasi – mida rohkem õpid, seda rohkem saad aru kui vähe sa tegelikult asjadest tead. Kasutame oma kliinikus kaasaegseid diagnostika vahendeid, nagu röntgen, kompuutertomograafia, ultraheli, vereanalüsaatorid, endoskoop jne. Parima tulemuse saavutamiseks peavad hea tehnika ja head teadmised kokku saama. Vastasel juhul on tehnika puhul tegemist ainult väga kalli mööbliga.
Me kõik vajame kellegi lähedust ja soojust, teiste hulgas pakuvad seda meile lemmikloomad. Ka meie meeskonna liikmed tahavad saada lähedaseks oma patsientidega ning seetõttu on meile väga oluline, et tunneksite ennast meie kliinikus teretulnuna, oodatuna, koduselt ja sõprade hulgas. Loomaarst võib olla samamoodi sõber ja lähedane usaldusisik kelle juurde tullakse oma muresid jagama. Ka loomaarst on perearst, sest loomad moodustavad perest väga tähtsa osa. Üks meie prioriteetidest on võimalikult personaalne teenindamine ja väga hea klienditeenindus. Elementaarne viisakus, hooliv ja mõistev suhtumine, rahulikuks jäämine ka kõige keerulisemas olukorras on täpselt sama olulised kui heal tasemel meditsiinilised teadmised. Usinus ja usk rasketest olukordadest võitjana välja tulla, mitte kergekäeliselt alla anda kui patsiendi seisund tundub lootusetule väga lähedane. Eks inimloomusele on omane otsida lootust ka sealt kus seda pole, aga meie oleme valmis koos loomaomanikuga kogu teekonna kaasa tegema ja endast meile jõukohase osa andma. Me ise elame oma ebaõnnestumisi väga raskelt üle. Erakorralises meditsiinis on paraku võimatu kõiki päästa ja ka meie peame leppima sellega, et me seda alati ei suuda. Me vähemalt loodame, et ka looma suremise korral jääb Teile tunne ja veendumus, et me andsime endast parima ja Te tulete uue loomaga jälle meie juurde. Kuid mitte ainult kiirabi probleemidega, vaid ka vaktsineerima, ussirohtu andma või niisama pai tegema.
Loomakliiniku ja loomaarstide areng on pidev protsess. Kõige kriitilisemad oleme me alati iseenda suhtes ning enesetäiendusele ning tehnikale kulutame me seetõttu palju aega ja vahendeid. Selleks et saada loomaarstist väga heaks loomaarstiks, on üüratult pikk tee käia. Meditsiin, iseäranis erakorraline meditsiin ei saa olla odav. Selle teenuse ja vahendite omahind on väga kõrge tänu suurele personalile, kliiniku sisseseadele, ravimitele ja kõigile jooksvatele kuludele. Ööpäevaringselt valvel olemine ja töötamine on väga kurnav ning väga väikese tasu eest ei suudaks me head loomaarsti kuidagi motiveerida sellist pingutust taluma. Loomakliinikud on viimase sendini isemajandavad ettevõtted ja mingeid toetusi ega haigekassat meil abiks pole. Küll aga soovitame me soojalt oma loomad kindlustada, et ootamatuid kulutusi leevendada.
Õnnetusi on alati lihtsam ära hoida kui neid pärast ravida! Iga loomaomanik peab andma endast parima, et õnnetusi vältida. Jalutage oma looma rihma otsas et nad ei jookseks auto alla ega teise koera hambusse. Parandage aiaaugud ja hoidke kinni tubade aknad kust loomad võivad välja hüpata. Peitke ära kogu kodu- ja aiakeemia mida loom võib endale kogemata sisse süüa. Ärge jätke loomadele kättesaadavasse kohta mänguasju või muid vidinaid mida nad saavad alla neelata jne jne jne.
Me saame anda endast parima kui meil on head partnerid. Need olete Teie, kallid loomasõbrad. Hea suhe tähendab partnerlust, üksteisest lugupidamist ja ladusat kommunikatsiooni. Ärme unusta, et me kohtume selleks et aidata kedagi, kes seda ise ei suuda. See on suur vastutus ja me kõik täidame selles mehhanismis oma väga olulist rolli.
Loomade Kiirabikliiniku meeskonna nimel
Valdeko Paavel
Lemmikloomade e-haigusloo portaal Petbook
www.petbook.ee
Rakvere Loomakliinik
www.loomahaigla.ee
Lemmikloomaregister
www.lemmikloomaregister.ee
Eesti väikeloomaarstide Selts
www.loomaarst.ee
EuroPetNet
www.europetnet.com
Koeratoit
www.koeratoit.ee
VetPlus
www.vetplus.ee